Sardynia

Niezapomniany urlop na Sardynii

Serdecznie zapraszam Państwa do spędzenia urlopu na Sardynii – największej wyspie na Morzu Środziemnym.

Mam na imię Anna i mieszkam na południu Sardynii od ponad 20 lat i mogę szczerze polecić Wam tę część Wyspy, niedawno nawet uznaną przez Komisję Europejską za najpiękniejsze miejsce do wypoczynku.

Największą atrakcją Sardynii jest morze i piękne plaże z drobnym złocistym piaskiem. Przejrzysta woda, której seledynowo-błękitny kolor zachęca do kąpieli. Wybrzeże południowej Sardynii podzielone jest na dwie części.

Na południowo-wschodnim cyplu wyspy znajduje się miasteczko Villasimius. Jest typowym miasteczkiem turystycznym, to miejscowość idealna na wypoczynek.

Wielu turystów wybiera tę miejscowość ze względu na piękne plaże i wieczory tętniące życiem.

W pobliżu Villasimius jest również wiele innych miejscowości nadmorskich, które warto odwiedzić  ze względu na piękne plaże i morze.

Południowy-zachód to Santa Margerita di Pula. Miasteczko Pula rocznie wypełnia mnóstwo turystów. To kurort wczasowy z miejskimi ale także dzikimi plażami z romantycznymi zatokami kąpielowymi. Liczne plaże z bardzo czystą wodą i drobnym białym piaskiem są główną atrakcją tego obszaru.

Ulice tego miasta tętnią zyciem jest tam wiele sklepów, straganów, restauracji, barów, kawiarni. Niedaleko znajdują się pola golfowe Is Molas.

Stolica Sardynii czyli Cagliari

(z akcentem na pierwszą sylabę wymowa KALJARI) z widokiem na Zatokę Aniołów to starożytne miasto założone przez Fenicjan. W języku sardyńskim Cagliari to Casteddu. Jest silnym ośrodkiem politycznym gospodarczym, turystycznym i kulturalnym, położonym na 7 wzgórzach. Otoczone wieżami i murem obronnym. W sercu miasta znajduje się ogród botaniczny, który gromadzi wiele gatunków roślin tropikalnych i sródziemnomorskich a na obrzeżach miasta znajduje się Rezerwat Santa Gilla.

W stronę Pula na południowo-zachodniej części wybrzeża od strony Cagliari znajdują się niesamowite, romantyczne zatoczki Santa Margherita di Pula i Chia. W miasteczku Pula jest wiele sklepów, straganów, kawiarni, pizzerii, restauracji. Niedaleko Puli znajdują się słynne pola golfowe Is Molas.

Molentargius - to stawy z bogatą fauną i kolonią różowych flamingów. W Cagliari warto zwiedzić antyczną Katedrę Św. Maryii i Bazylikę Św. Bonarii. Nie można nie wspomnieć o pięknej należącej do miasta plaży Poetto, która mierzy 8 km. Plaża należy do miasta Cagliari i też do miasta Quartu Sant'Elena, które graniczy z Cagliari. Poetto to plaża tutejszych mieszkańców, tu właśnie spędzają swój wolny czas przez cały rok. Znajduje się tu wiele kawiarni - barów, pizzerii, restauracji, szkół surfingu i nurkowania. Dla pieszych ceniących spacery przy muzyce, a także dla tych, którzy uwielbiają sport jest to idealne miejsce do wypoczynku. Od Poetto w Quartu już łatwo dojechać na południowo - wschodnią część wybrzeża w stronę do Villasimius. Sardynia to fantastyczne miejsce, które podaruje Państwu wiele doświadczeń i przeżyć. Morze, plaże, góry, przyroda, smak, kultura – to wszystko w jednym miejscu (to wszystko na „mojej” wyspie).

Im wesentlichen ging es darum, die theologischen ansichten, moralischen essay kosten überzeugungen, ja die persönlichkeit des theologischen gegners anzugreifen und mit worten vernichtend zu schlagen